VÝLETY:
výlet lodí - www.labskaplavebni.cz
výlet na raftu – www.zahranice.com
výlet na pevnost Königstein

Výlet na Pastevní vrch

Výstup na Pastevní vrch je procházka, kterou můžete zahájit pobyt v Růžové. 
Kopec měří 402 m.n.m. a z jeho vrcholu je nádherný výhled na celou obec a blízké i vzdálené okolí. Od Penzionu AROSA se vydáte ke kostelu sv. Petra a Petra, odtud doprava ke stáji APOLLO, kde najdete zelenou značku naučné stezky. Kopec, na kterém se pasou koně, ovce, lamy a krávy vidíte přímo před sebou. Z vrcholu uvidíte Růžák, skalní stěny s Pravčickou bránou, stolové hory v NP Saské - Švýcarsko, horu Sněžník s rozhlednou, vrcholy Jizerských hor, vyhlídky v Jetřichovicích. 

Výlet na Růžový vrch

Kopec Růžák 619 m.n.m. (Růžovský vrch) je dominantou zdejšího kraje, nejvyšší hora národního parku, vznikla při vulkanické činnosti, je tvořena čedičem, zatímco okolní krajina je tvořena pískovcem. Na Růžáku byla roku 1973 zřízena přírodní rezervace k ochraně smíšených lesů, rostlin a živočichů, jež se vzácně vyskytují na území hory. Náš výlet začíná u kostela, kde se dáte vpravo po žluté na konec obce. Na rozcestí za obcí jděte vpravo po žluté až dojdete na vrchol Růžáku. Na kopci stávaly v průběhu času tři rozhledny. První byla postavena v roce 1881,další 1893 a poslední v roce 1904. Všechny rozhledny zničily přírodní živly. Bez rozhleden je z Růžáku výhled pouze od podzimu do jara, kdy nejsou zelené vzrostlé buky na hoře. Trasa je dlouhá cca 8 km.

Výlet na Pravčickou bránu

Cíl - Pravčická brána - symbol Národního parku České Švýcarsko je dosažitelný přímo z Růžové. Podnikněte celodenní výlet, procházku národním parkem. Začnete u kostela sv. Petra a Pavla v Růžové, necháte se vést žlutou turistickou značkou do Hájenek, zde naváže zelená značka, po které sejdete do soutěsky a u můstku odbočte vpravo. Dojdete na lodičky www.soutesky-hrensko.cz, které vás dovezou na modrou turistickou značku, po které se dostanete Mezní Louku. Zde se můžete naobědvat v Restauraci u Fořta nebo v hotelu Mezní Louka. Z Mezní Louky po červené značené turistické stezce dojdete až k Pravčické bráně. Zpět pokračujte z kopce  po červené na Tři prameny a odtud po žluté na Meznou. V Restauraci Na Vyhlídce si na sluníčku vychutnáte kávičku. Potom se vydejte dolů z kopce do soutěsky říčky Kamenice, přejdete můstek a po známe cestě se vrátíte do Růžové. Celodenní výlet cca 20 km.www.pbrana.cz

Výlet na Dolský mlýn

Dolský Mlýn znáte z pohádky Pyšná princezna, Ztracený princ, Peklo s princeznou. Dolský Mlýn patří k obci Růžová, stojí na říčce Kamenice obklopen romantickými skálami a lesy. Z Růžové vyrazíte od kostela sv. Petra a Pavla po žluté okolo Růžáku do krásné vesničky Kamenické Stráně a lesem sejdete do údolí k Dolskému Mlýnu (6km). Nenechte si ujít procházku podél potůčku Jetřichovická Bělá dále do Jetřichovic k Restauraci Starý mlýn (2 km) stojící u rybníka. Cesta zpět trvá poněkud déle, jelikož Dolský Mlýn - Růžová vede do kopečka.

Výlet do Děčína

Děčín je vzdálen od Růžové 10 km. Návštěva tohoto města opravdu stojí za den dovolené. Děčín se rozkládá na obou březích řeky Labe. Na pravém břehu řeky stojí krásný zámek s rozlehlou a zajímavou zahradou. Na levém břehu Labe najdete další zámeček, replika romantických zámečků s rozhlednou je postavena na skále, která je protkána ferratami. Vedle zámečku je zoologická zahrada. V Děčíně najdete spoustu výborných restaurací (V Růžové zahradě, Koruna, Fabrika a další). Do Děčína dojedete na kole, autobusem, autem...
www.idecin.cz

Výlet do SASKÉHO ŠVÝCARSKA - BASTEI

Využijte nabídky OPS České Švýcarsko a REZERVUJTE si místo v autobuse, který vás zaveze na zajímavá místa do Saského Švýcarska. Navštívíte Bastei, Papststein a lázeňské městečko Bad Schandau. V Růžové na zastávce I. zastaví autobus v 8.20 hodin a to 7.,14.a 28. července 2016.

Pojedete po své ose? 
http://www.koenigstein.cz/bastei-perla-saskeho-svycarska/

VÍCE INFO
2022 © Penzion AROSA
webdesign: I LOVE SM