VESELÉ VELIKONOCE

Přejeme Vám Veselé Velikonoce.

AROSATOUR

AROSATOUR vyjížďka na kolech, kterou již pravidelně uzavíráme cyklistickou sezónu proběhla 7.10.2023, již 17. ročník. Tentokrát jsme slavnostně otevřeli ZAHADU AROSU. Při této příležitosti proběhla vernisáž obrazů Josefa Strnada.


https://www.youtube.com/watch?v=Ebo07lbs4N4

POŽÁR v NP ČESKÉ ŠVÝCARSKO

  • Požár v NP České Švýcarsko, který sužoval lesy v národním parku koncem srpna 2022. I do budoucna platí, musíme se chovat v lesích zodpovědně, neodhazovat nedopalky cigareta, nezakládat ohně, neodhazovat odpadky. V obci Růžová je bezpečno. Již je otevřena i Pravčická brána. Z výletních míst lze doporučit vše na jihovýchod od Hřenska a levou část břehu Labe tj. oblast Srbská Kamenice směr Česká Kamenice, okolí Krásné Lípy, Vlčí hora, Kyjov a Kyjovské údolí, Kyjovský hrádek, Doubice, celý Šluknovský výběžek, Rumburk, Mikulášovice a okolí, Šluknov a Šluknovský zámek, Lipová, Brtníky, Jiříkov, Děčín a okolí, Děčínský zámek, Zoo a zážitkové aktivity v Děčíně a dále levý břeh Labe -  Tisá, Sněžník, Petrovice, Ostrov a pomezí Lužických hor a Českého Švýcarska.

ZAHRADA AROSA

ZAHRADA AROSA

Tato zahrada byla otevřena v roce 2022. Myšlenka na založení zahrady vznikla již před 10 lety, ale všechno chce svůj čas. V poslední době se hodně mluví o zachycování povrchové vody. Protože se řídíme heslem "NE SLOVA, ALE ČINY" , založili jsme tuto zahradu s jezírkem. Zatím je zahrada mladá, čerstvě osázená, ale uvidíme za pár let…
Naše zahrada je určena k ODPOČINKU, pro znavené návštěvníky Růžové nebo zvědavé kolemjdoucí. Děti mají v Růžové své hřiště, ale unavení a věkem pokročilí poutníci dosud neměli v centru obce kde nabrat síly.
Především je to oáza pro vážky, užovky, žáby, motýly, různé rybky a další živočichy. Posaďte se na lavičky, pozorujte zvířátka, kytičky, bylinky, utrhněte si ovoce, načerpejte atmosféru růžové a bylinkové ZAHRADY s výhledem na kostel sv. Petra a Pavla. Doufáme, že se vám u nás bude líbit.

Vendula, Milan, Michalka a Martin

OTEVŘENO: Jak, kdy.
Podle počasí a možností.
Vstup ZDARMA
www.arosazahrada.cz

Růžová - dveře umění dokořán

Výstava Růžová - dveře umění dokořán proběhla již po sedmnácté.
První ročník výstavy byl uspořádán u příležitosti dokončení rekonstrukce budovy bývalé školy. Na výstavě najdete díla místních výtvarníků a tvořivých lidí.

Výstava obrazů, keramiky, plastik bude opět oživena, tentokrát vás zavedeme do zpátky do historie. 
Před 120 lety vznikla HŘEBENOVKA Růžák - Ještěd. Dozvíte se tedy více o Hřebenovce, která se v současné době obnovuje a je spjata s uměním. První literární zmínka o Hřebenovce popisuje nádherné léto 1903, kdy je profesor Paudlera potuloval pohořím v doprovodu akademického malíře Augusta Frinda (rodáka z Krásné Lípy).

Tentokrát na naší výstavě najdete také díla Martina Frinda, který před několika lety vytvořil stropní výmalbu v kostele sv. Petra a Pavla v Růžové. S jeho dílem se můžete setkat také v Restauraci U Kostela, zde jsou vyobrazeni patroni kostela.

https://czwiki.cz/Lexikon/August_Frind

Více o hřebenovce

https://www.ceskesvycarsko.cz/cs/informace/novinky/hrebenovka-ceskym-svycarskem-dostava-realne-obrysy.

Další výstava obrazů proběhla 8.10.2022. JOSEF STRNAD vystavoval v ZAHRADĚ AROSA svoje díla abstraktního umění.

 


Růžovský panter

20.5.2023 7. ročník
18.6.2022 zase jsme běželi již 6. ročník
19.6.2021 jsme opět běželi 
20.6.2020 se závod konal distančně
 8.6.2019 se konal další ročník běhu okolo Růžové 
 6.6.2018 se konal 2. ročník běhu okolo Růžové. 
10.6.2017 se konal 1. ročník běhu okolo Růžové. 

Petřínská stezka

V Růžové můžete podniknout pěknou nenáročnou procházku po nové naučné stezce,
která začíná nedaleko památníku nad alejí. Na konci (nebo na začátku?) stezky je nově otevřená atrakce pro cyklisty PUMPTRACK....

Chalupa AROSA

V roce 2016 byla otevřena CHALUPA AROSA. Pro vás další příležitost, kde si můžete na své dovolené odpočinout. Chalupu - původně hájovnu - nechal postavit roku 1763 majitel panství hrabě z rodu Clary Aldringen. Clary Aldringenové se zasloužili o rozvoj turistiky v oblasti Česko-Saského Švýcarska. Vybudovali zde síť turistických stezek, zpřístupnili oblíbené soutěsky s lodičkami (Edmundova soutěska nese jméno svého tvůrce). V Růžové také postavili v roce 1712 barokní kostel sv. Petra a Pavla.

Výlet na Pravčickou bránu

Z Růžové na Pravčickou bránu? Podniknete-li tento celodenní výlet, za normálních okolností se cestou projedete na lodičkách v soutěsce říčky Kamenice, projdete se národním parkem, vyberete si z hospůdek po cestě (U Fořta, Na Vyhlídce) a šťastni se vrátíte do Penzionu AROSA. Dnes vás musím informovat, že Pravčická brána je již veřejnosti opět přístupná, z Růžové se dostanete přes Hájenky do soutěsky na lodičky, odtud na Meznou a přes tzv. dřevařskou cestu na Pravčickou bránu a stejnou cestou zpět. 

Procházka na Pastevní vrch

Po příjezdu do Růžové stihnete malou procházku na Pastevní vrch, odkud je nádherný výhled do okolní krajiny. Jděte směrem ke kostelu sv. Petra a Pavla, dále ke stáji APOLLO a po levé straně uvidíte vrch, na kterém se pasou ovce, koně, lamy, krávy. Na vrchol se dostanete po panelové cestě značené zelenou - naučná stezka. Nahoře stojí vyhlídka Růženka z Českého Švýcarska, která byla slavnostně otevřena 21.4.2018.

2024 © Penzion AROSA
webdesign: I LOVE SM