PF 2019

PŘEJEME VÁM KRÁSNÉ VÁNOCE a ÚSPĚŠNÝ ROK 2019

AROSATOUR 2018

AROSATOUR vyjížďka na kolech, kterou již 12 let uzavíráme cyklistickou sezónu.

V roce 2018 jsme jízdou oslavili 100 let vzniku ČESKOSLOVENSKA, mimo jiné jsme vysadili STROM SVOBODY.

Po stopách AROSATOUR jsme se vydali s partou cyklistů a týmem z Ústecké TV.


https://www.youtube.com/watch?v=Ebo07lbs4N4

Růžovský panter

 8.6.2019 se bude konat další ročník běhu okolo Růžové - přihlášky od 1.2.2019
 6.6.2018 se konal 2. ročník běhu okolo Růžové. 
10.6.2017 se konal 1. ročník běhu okolo Růžové. 
Bližší informace zde RŮŽOVSKÝ PANTER

Petřínská stezka

V Růžové můžete podniknout pěknou nenáročnou procházku po nové naučné stezce,
která začíná nedaleko památníku nad alejí.

Růžová - dveře umění dokořán

Opět proběhla výstava obrazů, keramiky, plastik. Byl zde představen růžovský kroj.
Výstava probíhá pod názvem Růžová-dveře umění dokořán během letních prázdnin již 12 let. První ročník výstavy byl uspořádán u příležitosti dokončení rekonstrukce budovy bývalé školy. Na výstavě vystavují místní výtvarníci a tvořiví lidé i výtvarníci ze zahraničí. Více
Růžová - dveře umění dokořán


Chalupa AROSA

V roce 2016 byla nově otevřena CHALUPA AROSA. Pro vás další příležitost, kde si můžete na své dovolené odpočinout. Chalupu - původně hájovnu - nechal postavit roku 1763 majitel panství hrabě z rodu Clary Aldringen. Clary Aldringenové se zasloužili o rozvoj turistiky v oblasti Česko-Saského Švýcarska. Vybudovali zde síť turistických stezek, zpřístupnili oblíbené soutěsky s lodičkami (Edmundova soutěska nese jméno svého tvůrce). V Růžové také postavili v roce 1712 barokní kostel sv. Petra a Pavla.

Výlet na Pravčickou bránu

Z Růžové na Pravčickou bránu? Nic není nemožné. Podniknete-li tento celodenní výlet, cestou se projedete na lodičkách v soutěsce říčky Kamenice, projdete se národním parkem, vyberete si z hospůdek po cestě (U Fořta, Na Vyhlídce) a šťastni se vrátíte do Penzionu AROSA.

Procházka na Pastevní vrch

Po příjezdu do Růžové stihnete malou procházku na Pastevní vrch, odkud je nádherný výhled do okolní krajiny. Jděte směrem ke kostelu sv. Petra a Pavla, dále ke stáji APOLLO a po levé straně uvidíte vrch, na kterém se pasou ovce, koně, lamy, krávy. Na vrchol se dostanete po panelové cestě značené zelenou - naučná stezka. Nahoře stojí vyhlídka Růženka z Českého Švýcarska, která byla slavnostně otevřena 21.4.2018.

Kostel sv. Petra a Pavla v Růžové

V Růžové postavili kostel sv. Petra a Pavla majitelé panství z rodu Clary-Aldringen již v roce 1712. Kostel roku 1988 vyhořel. V roce 2000 byla dokončena náročná rekonstrukce.
Zajímavá je samostatně stojící zvonice vedle kostela, kde vyzvánění denně tři zvony: 
sv. Petr (tón h) - požehnán při svěcení kostela v r. 2000 jako dar německých rodáků z Růžové, 
sv. Pavel (tón a) - ulitý v roce 2004 u příležitosti 65. výročí kněžského svěcení P. Mons. Wislhelma Wirsama a zvon sv. Barbora (tón d), který pochází z roku 1409 a byl v roce 1791 přivezen ze zrušeného kostela sv. Kateřiny na Novém Městě pražském. 


Hřiště v Růžové

Co nabízí Růžová? Dětské hřiště s prolézačkami, streetballové hřiště, stolní tenis, hřiště s umělým povrchem na tenis, nohejbal, volejbal, fotbalové hřiště. U dětského hřiště se můžete občerstvit, otevřeno denně. Sportoviště najdete v centru obce 150 m od Penzionu AROSA. 
Více zde http://www.obec-ruzova.cz/hriste.html

2019 © Penzion AROSA
webdesign: I LOVE SM