Petřínská stezka

V Růžové můžete podniknout pěknou nenáročnou procházku po nové naučné stezce,
která začíná nedaleko památníku nad alejí.

PF 2018

PŘEJEME VÁM KRÁSNÉ VÁNOCE a ÚSPĚŠNÝ ROK 2018

Růžovský panter

10.6.2017 se konal 1. ročník běhu okolo Růžové. 
Bližší informace zde RŮŽOVSKÝ PANTER
V roce 2018 je bude závod konat 16.6.2018.

Růžová - dveře umění dokořán

Opět proběhla výstava obrazů, keramiky, plastik. Tentokrát byla věnována MASOPUSTU. V roce 2018 se zaměří na řemesla a představí se zde nový růžovský kroj.
Výstava probíhá pod názvem Růžová-dveře umění dokořán během letních prázdnin již 10 let. První ročník výstavy byl uspořádán u příležitosti dokončení rekonstrukce budovy bývalé školy. Měla to být příležitost místním tvořivým lidem ukázat svou tvorbu veřejnosti. Více
Růžová - dveře umění dokořán


Chalupa AROSA

Nově otevřená CHALUPA AROSA, další příležitost, kde si můžete na své dovolené odpočinout. Chalupu - původně hájovnu nechal postavit roku 1763 majitel panství hrabě z rodu Clary Aldringen. Clary Aldringenové se zasloužili rozvoj turistiky v oblasti Česko-Saského Švýcarska. Vybudovali zde síť turistických stezek, zpřístupnili oblíbené soutěsky s lodičkami (Edmundova soutěska nese jméno svého tvůrce). V Růžové také postavili v roce 1712 kostel sv. Petra a Pavla.

Výlet na Pravčickou bránu

Z Růžové na Pravčickou bránu? Nic nemožného, celodenní výlet, cestou se projedete na lodičkách v soutěsce říčky Kamenice, projdete se národním parkem, vyberete si z hospůdek po cestě (U Fořta, Na Vyhlídce) a šťastni se vrátíte do Penzionu AROSA.

Procházka na Pastevní vrch

Po příjezdu do Růžové stihnete malou procházku na Pastevní vrch, odkud je nádherný výhled do okolní krajiny. Jděte směrem ke kostelu sv. Petra a Pavla, dále ke stáji APOLLO a po levé straně uvidíte vrch, na kterém se pasou ovce, koně, lamy, krávy. Na vrchol se dostanete po panelové cestě značené zelenou - naučná stezka. V dohledné době zde vyroste vyhlídková věž, výstavba již započala. Vyhlídka bude slavnostně otevřena 21.4.2018.

Kostel sv. Petra a Pavla v Růžové

V Růžové postavili kostel sv. Petra a Pavla majitelé panství z rodu Clary-Aldringen již v roce 1712. Kostel roku 1988 vyhořel. V roce 2000 byla dokončena náročná rekonstrukce.
Zajímavá je samostatně stojící zvonice vedle kostela, kde vyzvánění denně tři zvony: 
sv. Petr (tón h) - požehnán při svěcení kostela v r. 2000 jako dar německých rodáků z Růžové, 
sv. Pavel (tón a) - ulitý v roce 2004 u příležitosti 65. výročí kněžského svěcení P. Mons. Wislhelma Wirsama a zvon sv. Barbora (tón d), který pochází z roku 1409 a byl v roce 1791 přivezen ze zrušeného kostela sv. Kateřiny na Novém Městě pražském. 
Více se dočtete v Kalendáři 2016 a zde http://www.obec-ruzova.cz/farnost.html 

Hřiště v Růžové

Co nabízí Růžová? Dětské hřiště s prolézačkami, streetballové hřiště, stolní tenis, hřiště s umělým povrchem na tenis, nohejbal, volejbal, fotbalové hřiště. U dětského hřiště se můžete občerstvit, otevřeno denně. Sportoviště najdete v centru obce 150 m od Penzionu AROSA. 
Více zde http://www.obec-ruzova.cz/hriste.html

Restaurace U Kostela

Restaurace s celoročním provozem. Kapacita 90 míst, velká terasa, bowlingová dráha. 100 m od penzionu. 


2018 © Penzion AROSA
webdesign: I LOVE SM